טיפול
מטרות הטיפול בדלקת ריאות הן לרפא את הזיהום ולמנוע סיבוכים. הטיפול הספציפי שתקבלו תלוי בגילכם, בסוג ובחומרת הדלקת, ובמצבכם הבריאותי.
סוג הטיפול שתקבלו תלוי במקור שגרם לדלקת הריאות שלכם. אם יש לכם דלקת ריאות חיידקית, למשל דלקת ריאות פאנומוקוקלית, ככל הנראה תקבלו אנטיביוטיקה. עליכם להמשיך בטיפול לפי המלצת הרופא.
למרות שאנטיביוטיקה יכולה לטפל בחיידק הפנאומוקוק, זנים רבים של החיידק פיתחו עמידות לאנטיביוטיקה. המשמעות של עמידות היא שהחיידק יכול לעמוד בפני השפעת התרופה, והתרופה לא מצליחה לחסל את החיידק. לאורך השנים, חיידקים פיתחו עמידות בעקבות שימוש יתר ושימוש לא נכון באנטיביוטיקה.
הקפדה על נטילת אנטיביוטיקה במקרים מתאימים בלבד ולפי הוראות הרופא (להשתמש בתרופה לפי המלצות הרופא, לא להפסיק את הטיפול לפני שסיימתם את כל המנות) עשויה לסייע בעצירת העמידות שחיידקים פיתחו.
טיפול בתסמינים קשים
אם אתם סובלים מתסמינים חמורים או שאתם בסיכון לסיבוכים בגלל מצבכם הבריאותי, יתכן שתצטרכו להתאשפז. אם רמת החמצן בדמכם נמוכה, יתכן שתקבלו טיפול בחמצן. בבית החולים יוכלו לתת לכם אנטיביוטיקה דרך הווריד.
 
כדאי לדעת!
יכול להיות שתרגישו טוב יותר לפני שתסיימו את הטיפול, אבל חשוב שתמשיכו ליטול את התרופה שנרשמה עבורכם כפי שהמליץ עליה הרופא. אם תפסיקו את הטיפול לפני שסיימתם את כולו, אתם מסתכנים בחזרת הדלקת ומעלים את הסבירות שהחיידקים יפתחו עמידות לטיפול בעתיד.
החלק התחתון של האתר,
באפשרותך ללחוץ אנטר כדי לדלג לאזור הבא