דלקת ריאות פנאומוקוקלית
דלקת ריאות היא זיהום בריאה אחת או בשתיהן שגורם לנאדיות האוויר, שקי אוויר קטנים הנמצאים בקצה צינורות הנשימה בריאות, להתמלא בנוזל או במוגלה.
דלקת ריאות היא זיהום בריאות. סוגים שונים של חיידקים, נגיפים (וירוסים) ואפילו פטריות יכולים לגרום לדלקת ריאות. החיידק סטרפטוקוקוס פנאומוניה (Streptococcus pneumoniae), המוכר גם כחיידק פנאומוקוק, הוא אחד מהגורמים הנפוצים ביותר לדלקת ריאות חמורה, המכונה דלקת ריאות פנאומוקוקלית.
חיידק פנאומוקוק יכול לגרום גם לסוגים אחרים של זיהומים, לדוגמה, דלקת אוזניים, דלקת בסינוסים (סינוסיטיס), דלקת קרום המוח ואלח דם (בקטרמיה), אולם המחלה העיקרית שהחיידק גורם בקרב מבוגרים היא דלקת ריאות.
דלקת ריאות יכולה להתפשט במספר דרכים. חיידקים הגורמים לדלקת ריאות לרוב נמצאים באפם ובגרונם של ילדים, ויכולים לזהם את הריאות אם שואפים את החיידק.
הם גם יכולים לעבור דרך טיפות שמפוזרות באוויר בזמן שיעול או התעטשות.
דלקת ריאות פנאומוקוקלית עשויה להתפתח ללא מחלה ברקע, או שהיא מתפתחת כסיבוך של התקררות או שפעת.
 

כדאי לדעת!
דלקת ריאות נרכשת בקהילה היא הסוג הנפוץ ביותר של דלקת ריאות. זוהי דלקת שעשויה להתפתח בזמן שאנו בבית, בעבודה וכו׳, ולא בעקבות או במהלך אשפוז בבית חולים. חיידק הפנאומוקוק הוא הגורם המוביל לדלקת ריאות נרכשת בקהילה. כשליש מהמקרים באירופה ובארה״ב הם של דלקת ריאות פנאומוקוקלית.
החלק התחתון של האתר,