פייזר נלחמת בחיידקים העמידים
פייזר החלה את דרכה בייצור מאסיבי של פניצלין במלחמת העולם השניה.
בעוד שהמצאת האנטיביוטיקה היתה אחת המהפכות המשמעותיות בעולם הרפואה, ההתפשטות המהירה של עמידות חיידקים לאנטיביוטיקה מהווה מכשול משמעותי בטיפול נגד חיידקים, והיא מתרחשת ומתפתחת ללא הרף.
שלא כמו מרבית התרופות האחרות, יעילות אנטיביוטיקה נפגעת כאשר החיידקים מפתחים עמידות. על פי ארגון הבריאות העולמי (WHO) עמידות לאנטיביוטיקה היא היום אחד מהאיומים הגדולים ביותר לבריאות הציבור בעולם. קיימים חששות ממשיים לכך כי בעתיד לא ניתן יהיה לטפל בזיהומים מסכני חיים ושהליכים שגרתיים רפואיים רבים יהפכו למסוכנים לביצוע.
חברת פייזר חרטה על דגלה להוביל את המאבק למניעת זיהומים עמידים. פייזר, בשיתוף עם חברות תרופות נוספות, פיתחה מפת דרכים להמשך מאבק בעמידות חיידקים באנטיביוטיקה, ומתחייבת לעמוד בהבטחתה להגן על בריאות הציבור:
 
דיילות של אנטיביוטיקה
דאגה להסברה כדי לוודא
שמטופלים מקבלים את האנטיביוטיקה
הנכונה רק אם הם זקוקים לה ולמשך תקופת טיפול מתאימה.
 
כלים חדשניים לפיקוח
פיתוח כלים שמסייעים לרופאים
להבין טוב יותר דפוסי עמידות חיידקים.
 
מדיניות הנהגה גלובלית
הנהגת מדיניות שתאפשר פיתוח אנטיביוטיקה,
שימוש נכון ונגישות לתרופות ולחיסונים.
 
פורטפוליו מגוון
פיתוח תרופות וחיסונים שיסייעו לטפל
ולמנוע זיהומים חמורים ברחבי העולם.
 
ייצור
יישום שיטות ייצור שממזערות את
ההשפעה על בריאות האנשים והסביבה.
 
תמיכה בעמותת רפואה בטוחה
חברת פייזר רותמת את יכולותיה ומומחיותה לשירות קהילת המומחים, ועובדת באופן צמוד עם קהילת המומחים במחלות זיהומיות, על מנת להילחם בבעיית העמידות לאנטיביוטיקה. בישראל, פייזר תומכת בעמותת ״רפואה בטוחה״, עמותה ללא מטרות רווח הפועלת להעלאת מודעות הציבור בנושא זיהומים נרכשים בבתי חולים. העמותה נאבקת להצלת חיי המטופלים הנדבקים בזיהומים בבתי החולים, לשמירה ולמימוש זכויותיהם של המטופלים ובני משפחותיהם. "רפואה בטוחה" מובילה שינויים ומאבקים ציבוריים בנושא מניעת זיהומים נרכשים בבתי החולים וזכויות החולה, מול מערכת הבריאות ומקבלי החלטות.
החלק