להתמודד עם המציאות החדשה שלי
יהיו רגשותייך אשר יהיו, הדבר החשוב ביותר שכדאי לזכור הוא שאת לא צריכה לעבור את זה לבד.
יש דרכים רבות לקבל עזרה ויש אנשים רבים שהם בעלי הכשרה ספציפית לסייע לנשים במצבך. הם יכולים לעזור לך להתמודד עם הרגשות המורכבים שתחושי במהלך החיים עם סרטן שד גרורתי.
גם אם אינך רגילה להקשיב לרגשותיך או לפחדים שלך, נסי למצוא בתוכך את האומץ לעשות זאת. היי סבלנית כלפי עצמך אם זה דורש זמן. היי טובה לעצמך, בטחי באינסטינקטים שלך והיי כנה לגבי הצרכים שלך. את לא צריכה להרגיש חיובית כל הזמן ואף אחד – כולל לא את עצמך - לא צריך לבקש ממך לעשות זאת. את רק צריכה להיות החברה הטובה ביותר של עצמך.
מי יכול לעזור לי להתמודד עם המצב החדש שאני נמצאת בו?
התשובה תלויה באזור מגוריך ובבית החולים המקומי שלך. בקשי מהרופא/ה שלך מידע בנוגע למקורות סיוע – גם אם אינך מתכננת לפנות אליהם ברגע זה. ברשימה הבאה תמצאי מומחים שונים, שהוכשרו לסייע לנשים החיות עם סרטן שד גרורתי
 
עובדים סוציאליים
עובדים סוציאליים יכולים לספק לך מידע שיעזור לך לשוחח עם בני משפחתך. הם יוכלו להדריך ולהפנות אותך אל שירותים קהילתיים מועילים כמו סיוע פיננסי, עזרה במטלות הבית או שמרטפות.
 
אחיות המטפלות בסרטן שד
אחיות אלו עברו קורסים והתמחויות בתמיכה נפשית ובטיפול בתסמינים (סימפטומים) של סרטן השד. הן יוכלו לענות על שאלותיך בנוגע למחלה שלך וגם להוות חוליה מקשרת בינך לבין מומחים שונים בתחום הבריאות ובשירותי התמיכה.
 
קבוצת תמיכה לחולות
קבוצות אלו מספקות לך סביבה שבה תוכלי לפגוש נשים כמוך, שגם להן יש סרטן שד גרורתי. נשים אלו חולקות איתך לעתים רגשות דומים ויש להן אותן שאלות. יתכן שתגלי שהן "נכנסות למקומות" שבני משפחה וחברים פשוט לא יכולים להגיע אליהם. אם אינך מוצאת קבוצת תמיכה קרובה אליך, תוכלי להיעזר בקהילות אינטרנטיות של נשים עם סרטן שד גרורתי.
 
פסיכו-אונקולוגים
אנשי מקצוע המתמחים בהיבטים הרגשיים של סרטן. הם יוכלו לסייע לך להתמודד עם האתגרים הנפשיים הקשורים להסתגלות למחלה ולהשפעתה על מערכות היחסים שלך.
 
צוות הטיפול הפליאטיבי (התומך)
מדובר בצוות רב-תחומי של רופאים, אחיות ומטפלים (תרפיסטים) שביכולתם לשפר את איכות חייך וחיי משפחתך ולספק תמיכה נפשית במהלך המחלה. טיפול רב-תחומי עשוי לכלול כל דבר, החל מטיפול בכאב וכלה בטיפולים משלימים וטיפול משפחתי.
 
יועצים ופסיכולוגים
יועצים ו/או פסיכולוגים יוכלו לסייע לך ו/או למשפחתך לדבר על האבחנה ולפתח דרכי התמודדות עם הרגשות שאתם עשויים לחוש. ישנם יועצים ופסיכולוגים שמספקים תמיכה רק לך עצמך ואילו אחרים מתמקדים בטיפול זוגי או משפחתי.
 
 
 
נקודות שחשוב לזכור בנוגע לרגשות שלך
 
 
נשים רבות כמוך פונות לקבלת תמיכה גם מאנשים שאינם קרובי משפחה או חברים קרובים
 
 
ישנם יועצים ורופאים מנוסים שהוכשרו במיוחד לסייע לנשים עם סרטן שד גרורתי
 
 
קבוצות תמיכה למטופלות יעזרו לך לפגוש נשים אחרות עם סרטן שד גרורתי שמתמודדות עם אותם הדברים שאת מתמודדת איתם
 
 

עוד ברגשות שלי...
הרגשות שלי | התמיכה שלי | שאלות שכדאי לשאול את הרופא/ה
עוד באתר...
הבריאות שלי
היחסים שלי
התוכניות שלי
מילון מונחים