לחשוב על התוכנית הכלכלית והתוכנית הטיפולית שלי
כיצד יכול טיפול תומך (פליאטיבי) להשתלב בתוכנית הטיפולית שלי?
מטרתו של טיפול תומך (פליאטיבי) היא לשפר את איכות חייך, לתת מענה לתסמינים שאת חווה ולספק לך תמיכה נפשית ורוחנית. את מקבלת טיפול פליאטיבי בכל שלב של המחלה שלך. ניהול כאב, למשל, הוא חלק חשוב מאוד מהטיפול הפליאטיבי, וכך גם התרופות המסייעות במקרים של בחילות והקאות.
כשאת מחליטה לקבל אך ורק טיפול פליאטיבי, פירוש הדבר שאת בוחרת להפסיק לקבל טיפולים השולטים בהתפשטות הסרטן.
ההחלטה לעבור לטיפול פליאטיבי היא אישית מאוד. היא יכולה להיות החלטה נכונה מבחינתך בכל שלב במחלה שלך והיא יכולה לסייע בהפחתת הנטל הכרוך בחיים עם סרטן.
טיפול תומך (פליאטיבי) יכול להתבצע במספר מקומות וביניהם הבית, בית החולים, מוסד סיעודי או הוספיס. הצוותים המטפלים כוללים מגוון אנשי מקצוע בתחום הטיפולי, ובהם רופאים, אחיות ועובדים סוציאליים – הרכב דומה מאוד לצוות המטפל הנוכחי שלך, אבל בתוספת התמחות בטיפול פליאטיבי. ישנם שירותים רבים שיכולים להוות חלק מהטיפול הפליאטיבי, ובהם טיפול סיעודי, ייעוץ וטיפול נפשי, תמיכה בנושאי אובדן ושכול, טיפולים משלימים וטיפול חלופי שיאפשר הפוגה גם למטפלים הקבועים שלך.
 
לחשוב על תוכנית טיפולית לסוף חייך
אנשים המקדישים זמן למחשבה על הערכים האישיים שלהם ועל מה שנחשב בעיניהם כחוויה חיובית של 'סיום החיים', מוצאים שזה עוזר להם. את יכולה להפחית את הפחד והחרדה שלך על ידי מחשבה מעמיקה על כך.
יתכן שיעזור לך לחשוב על הטיפול שתבחרי לקבל בסוף חייך, במקום לחשוב על הטיפול שאינך רוצה. אין תוכנית נכונה או לא נכונה, מה ש'נכון' הוא רק מה שאת רוצה.
גם שיחה מעמיקה בעניין עם מישהו שחשוב לך, או עם איש מקצוע מהתחום הטיפולי, תוכל לעזור. שיחה על המחשבות, הערכים והרצונות שלך תעזור לך להבין מהו הטיפול הטוב ביותר עבורך.
שוחחי עם הרופא שלך, או עם מישהו אחר מהצוות המטפל, לפני שתקבלי החלטות הנוגעות לטיפול בך בסוף החיים. כך תביני טוב יותר אילו החלטות יהיה עליך לקבל.
ככל שקשה לדבר על הרצונות שלך בנוגע לסוף חייך, ידיעה מראש של העדפותיך עשויה להקל על משפחתך לקבל החלטות. יחד, תוכלו להחליט ולבצע בחירות שיכבדו את הערכים שלכם ולך תהיה נחמה בידיעה שהקרובים אליך יעשו את ההחלטות הנכונות בבוא העת.
לשאלות שכדאי לשאול את הרופא/ה שלך בנוגע לתוכניות שלך לחצ/י כאן

עוד בתוכניות שלי...
אני והעבודה שלי | התוכניות שלי | התוכנית הכלכלית שלי | התמיכה שלי | שאלות שכדאי לשאול את הרופא/ה
עוד באתר...
האבחנה שלי