לנהל את תחומי העבודה והאחריות שלי
האם אני יכולה לעבוד עכשיו, כשיש לי סרטן?
התשובה לשאלה האם את יכולה לעבוד אחרי שאובחנת כחולת סרטן שד גרורתי תלויה בסוג העבודה שלך ובנסיבות האישיות שלך. ישנם אנשים שמסוגלים להמשיך לעבוד במהלך הטיפולים שהם מקבלים ואילו אחרים מתקשים בכך ובוחרים שלא לעבוד. יש אנשים שבוחרים להמשיך ולעבוד כדי שחייהם לא ישתנו יותר מדי.
יתכן שתגלי שסדרי העדיפויות שלך משתנים. אולי תעדיפי לבלות את זמנך בעיסוקים אחרים, מאשר לעבוד. גם התחושות שלך בנוגע לתחומי האחריות הכלכליים שלך, ישפיעו מאוד על ההחלטה הזאת.
 
לעיתים קרובות, העבודה היא חלק גדול מחיינו והמחשבה על הפסקת העבודה יכולה להיות משונה. אם אינך בטוחה האם להמשיך לעבוד או לא, אולי יעזור לך לחכות עד שתתחילי בטיפולים ותראי מה משתנה אצלך, מבחינה גופנית ונפשית.
 
איך לספר למעסיקים שלי על האבחנה שלי?
אינך מוכרחה לספר למעסיקים שלך על הסרטן, אבל אם המחלה פוגעת בתפקוד היומיומי שלך וביכולתך לבצע את עבודתך כראוי (כלומר, במידה בה מצפה ממך מעסיקך לבצעה), יידוע של מעסיקך על היותך חולה עשוי לסייע לו לערוך שינויים שיעניקו לך תמיכה טובה יותר. אולי זה יעזור לו להבין שאת זקוקה לימי מחלה ולשעות עבודה גמישות יותר.
אינך צריכה בהכרח לחלוק איתו את כל פרטי האבחנה או הטיפולים שלך. שיחה עם מחלקת משאבי אנוש עשויה להועיל: הם יוכלו לומר לך איזו תמיכה יוכל המעסיק שלך להציע לך.
אם את מודאגת שמא המעסיק שלך יפלה אותך או יבטל את המשרה שלך אם תספרי לו, דעי כי אפליה על רקע מגבלה בריאותית אסורה על פי דין.

עוד בתוכניות שלי...
אני והעבודה שלי | התוכניות שלי | התוכנית הכלכלית שלי | התמיכה שלי | שאלות שכדאי לשאול את הרופא/ה
עוד באתר...
האבחנה שלי
הטיפול שלי
הרגשות שלי
מילון מונחים