איך אצליח למנוע מהמחלה להשתלט על הזוגיות שלי?
אם יש לך בן/בת זוג, היי מוכנה לכך שהמתח הכרוך בעתיד הלא-ברור עלול להכביד על מערכת היחסים שלך. לפעמים קשה להיות פתוחים אחד עם השני ולשתף בפחדים שלכם. יתכן שתרגישי שבן/בת הזוג שלך אינו/ה תומך/ת או פתוח/ה כפי שהיית רוצה שיהיה.
זכרי שבדיוק כפי שאת מרגישה לפעמים כאילו את נמצאת ברכבת הרים רגשית, כך סביר להניח שגם בן/בת הזוג שלך מרגיש/ה. הוא או היא, עלולים לחוש חוסר אונים וכעס עקב כך שאינם יכולים לעשות דבר כדי לעזור לך. גם במערכות היחסים הטובות ביותר יש עליות וירידות ויתכן שלא תרגישי בכל יום אותו הדבר כמו בן/בת הזוג שלך.
 
כנות הדדית ופתיחות בנוגע לרגשות שלכם, תעזור לשניכם להתמודד עם האתגרים של סרטן שד גרורתי

האם אני עדיין יכולה לקיים יחסי מין?
אם יש לך סרטן, מין עדיין יכול להיות חלק חשוב מחייך. יחד עם זאת - התסמינים, תופעות הלוואי של הטיפול וההשלכות הרגשיות של הסרטן עלולים לפגוע ביכולתך ליהנות מהמיניות שלך. אם נראה לך שאיבדת את התשוקה שלך לקיים יחסי מין, דעי שזה אינו נדיר. קורה שהמין הופך מכאיב או לא נוח. אך זה לא קורה לכולן.
מיניות היא יותר מהפעולה הגופנית עצמה של קיום יחסים והיא כוללת את כל התחושות והפעולות שנלוות לרגשות האהבה והאכפתיות כלפי מישהו. אחרי האבחנה שלך, יתכן שתחושי מנותקת רגשית מבן/בת הזוג שלך. גם לו/ה עלולים להיות פחדים ועכבות בנוגע למין. לדוגמא, יתכן שבן/בת הזוג שלך יחששו שמא הם יגרמו לסרטן להחמיר, או יכאיבו לך.
למרות ששיחה בנושא עלולה להיות מביכה בהתחלה, תגלי ששיחה יכולה לעזור לך ולבן/בת זוגך להתגבר על המחסומים הללו. זה לא נושא קל לדיון אצל אף אחד, אלה קשיים נפוצים מאוד שאנשים מתמודדים איתם.
גם שיחה עם הרופא שלך או האחות תוכל לעזור, הם יוכלו להפנות אותך לייעוץ זוגי. אל תהיי נבוכה לדבר איתם. הצוות המטפל בך מורגל בשיחות דומות ויוכל לסייע לך.
 
מה עוד יכול לעזור לשניכם?
פנו לכם זמן “להיות נורמליים” יחד
תני לבן/בת הזוג שלך זמן לעכל ולעבד את הדברים בדרך שלו/ה
אנשים אחרים בנוסף לבן/בת הזוג שלך שתוכלי לבטוח בהם ולשתף אותם
קבוצת תמיכה לזוגות המתמודדים עם סרטן שד גרורתי
שיחות פרטניות שלך עם פסיכואונקולוג
טיפול זוגי אצל מישהו שהתנסה בטיפול במערכות יחסים של זוגות המתמודדים עם מחלה כרונית

עוד ביחסים שלי...
בן/בת הזוג שלי | בני משפחה וחברים | התמודדות עצמית | מערכות היחסים שלי | שאלות שכדאי לשאול את הרופא/ה
עוד באתר...
התוכניות שלי
האבחנה שלי
הטיפול שלי
מילון מונחים