לשוחח עם האנשים שאני הכי חשובה להם
איך לשוחח עם האנשים בחייך על מה שאת עוברת תלוי אך ורק בך
סרטן משפיע על כל המשפחה – לא רק על מי שמתמודד איתו. הוא משנה את התפקידים במשפחה ומשבש את שגרת החיים. לפני שתשוחחי עם אחרים, חשבי לעומק על התחושות והרגשות שלך, על הסיבות שבגללן את רוצה לספר להם ועל מה שאת מצפה מהם. קחי בחשבון שאנשים מגיבים בדרכים שונות כשהם מקבלים חדשות מדכדכות.
עקרונית, כדאי להיות פתוחה וכנה בנוגע לסרטן שלך – סודות עלולים לגזול ממך הרבה אנרגיה ולגרום לך מתח נוסף.
איך לספר על האבחנה שלך? – טיפים
כל אחד מהסובבים אותך יתמודד בצורה שונה עם הבשורה בנוגע לסרטן שלך. את תגלי שיש אנשים שיזדקקו לזמן רב כדי להשלים עם העובדה שחלית. אחרים ינסו להיות מאופקים וחזקים יותר למענך. יתכן שתשימי לב לכך שכמה מחברייך מתקשים למצוא את המילים הנכונות לומר לך ואת הדרך הטובה ביותר לנחם אותך.
ההתמודדות עם התגובות של חברייך ובני המשפחה שלך יכולה להיות קשה. הנה כמה דרכים באמצעותן תוכלי לעזור לאנשים להשלים ולקבל את הסרטן שלך:
ספרי לאנשים איך את מרגישה- לעתים קרובות, אנשים אינם יודעים מה לומר ואיך להתנהג כשהם בסביבתך. גם אם זה נראה לא הוגן, יתכן שתצטרכי להעלות את הנושא ביוזמתך ולספר להם איך את מרגישה ולמה את זקוקה מהם.
בקשי עזרה - ספרי להם כיצד הם יכולים לעזור לך. לדוגמא, אם את רוצה שיבואו איתך לפגישות אצל הרופא ולטיפולים או אם את רק זקוקה לחיבוק ולמישהו שיקשיב לך.
הציעי מידע ותמיכה - יתכן שהמשפחה והחברים שלך יזדקקו בעצמם לתמיכה. הזכירי להם שישנם שירותים שנועדו לעזור גם להם.

עוד ביחסים שלי...