תסמינים של פרפור פרוזדורים
מה מרגיש אדם עם פרפור פרוזדורים? לאנשים רבים עם פרפור פרוזדורים אין תסמינים, במיוחד אם קצב ליבם אינו מהיר מאד. לעומת זאת, יש אנשים שכן יחוו תסמינים, למשל קוצר נשימה או דפיקות לב מואצות, שמתפתחים בפתאומיות או מעט אחרי שהתרחש פרפור פרוזדורים.
מכיוון שאנשים רבים אינם חשים תסמינים, פרפור פרוזדורים עשוי להתגלות במקרה, בביקור שגרתי אצל הרופא, כאשר הוא בודק את הדופק שלכם. הדופק עשוי להיות מהיר, מקצב הלב לא קבוע ועוצמת כל פעימה תהיה שונה.
יש אנשים שכן יחושו תסמינים. בפרפור פרוזדורים התקשורת בין עליות הלב לחדרים משתבשת, ולכן הלב לא מצליח להזרים מספיק דם עשיר בחמצן לשאר חלקי הגוף. בעקבות זאת אנשים רבים עם פרפור פרוזדורים מרגישים חסרי אנרגיה או שהם מתקשים לנשום אחרי מאמץ קל, לדוגמה, לאחר עלייה במספר מדרגות.
תסמינים של פרפור פרוזדורים כוללים:
קוצר נשימה. עשוי להופיע בכל זמן, או רק במאמץ יתר.
׳דפיקות׳ לב (פלפיטציות). הכוונה היא שאתם  הופכים מודעים לפעימות הלב שלכם. לדוגמה, אתם עשויים להרגיש פעימות מואצות או לא סדירות.
סחרחורת.
עייפות קיצונית.
כאבים בחזה (אנגינה פקטוריס angina pectoris). כאבים אלה עלולים להתפתח לאחר מאמץ יתר, אבל הם עשויים להופיע גם במנוחה.
 

האם פרפור פרוזדורים יכול להוביל לבעיות אחרות?
אחד מהסיבוכים העיקריים של פרפור פרוזדורים הוא שבץ מוחי. הסיבה לכך היא שבעקבות קצב הלב המהיר והלא קבוע, דם נאגר בעליית הלב ולפעמים נוצרים במצב זה קרישי דם. הסיכון האישי שלכם לפתח קרישי דם ולשבץ מוחי תלוי במגוון גורמים. תוכלו לבקש מהרופא לחשב את רמת הסיכון האישית שלכם.
פרפור פרוזדורים עלול להוביל גם לבעיות אחרות, כגון אי ספיקת לב, החלשת שריר הלב והחמרת כאבים בחזה, למי שכבר סובל מכאבים אלה. עם זאת, סיבוכים אלה פחות נפוצים.
החלק התחתון של האתר,
באפשרותך ללחוץ אנטר כדי לדלג לאזור הבא