זהירות, זיופים!
הרשת מלאה בהצעות מפתות לרכישת תרופות ללא מרשם ומדי שנה בשנה נתפסים בישראל עשרות אלפי תכשירים מזויפים.
לצערנו, תרופות להפרעה בזיקפה מככבות ברשימה.
תרופות מזויפות מחקות תרופות מקוריות בצורתן ובצבען. לא רק שזוהי עבירה על החוק, מדובר בסכנה ממשית – מוות כתוצאה מנטילת תרופות מזויפות.
תרופות מזויפות עלולות להכיל חומרים רעילים ומינונים גבוהים מדי של חומרים פעילים בהם חומרים שונים שלא נבדקו ועלולים להזיק. כמו כן, תרופות מזוייפות עלולות לא להכיל חומר פעיל בכלל או להכילו בכמות לא מספקת. מנהל התרופות המזון האמריקני (FDA) התריע כי אותם רכיבים הפכו בשנים האחרונות לבעיה משמעותית בתעשיית התרופות המזויפות להפרעה בזיקפה.
כמו כן, נטילת תרופה להפרעה בזיקפה שנרכשה ללא מרשם וייעוץ רפואי עלולה לחשוף אותך לתופעות לוואי ולהשפיע על תרופות אחרות שאתה נוטל.
כיצד ניתן להימנע מתרופות מזויפות?
זייפני התרופות משקיעים משאבים רבים כדי לעודד רכישה של תרופות מזויפות וכדי לשכנע שמדובר בדבר ה"אמיתי". בגלל המבוכה שקשורה לדיבור על בעיות זיקפה, זו מלכודת שקל ליפול בה, וחבל.
הנה כמה טיפים שיסייעו לך להבין כיצד להימנע משימוש בתרופות מזויפות:
בישראל ניתן לקנות תרופות להפרעה בזיקפה בבתי מרקחת מורשים בלבד. הצעות לרכישת התרופה דרך האינטרנט, על ידי אנשים פרטיים, בפיצוציות, בבתי עסק שונים ובכל מקום שאיננו מורשה למכירת תרופות צריכות לעורר חשד
כיתוב בשפה זרה כגון סינית, תאילנדית או הודית ושגיאות כתיב על האריזה צריכים לעורר חשד
היעדר מידע הכרחי על האריזה כגון שם היצרן, תוקף התרופה ומספר אצווה וכן היעדר עלון לצרכן בעברית ובאנגלית בתוך האריזה צריכים לעורר חשד
החלק התחתון של