פרק 13: דר גוגל

לפרק עם הראלה הלוי – יועצת אסטרטגיית תוכן וכתבת רפואית – קראתי בלבי ד"ר גוגל. מבחינתי, היא התשובה האולטימטיבית לפחד שאני חשה בכל פעם שאני מתכוונת להתייעץ איתו, עם הד"ר גוגל. זה שלא למד יום אחד של רפואה. זה שנותן 974 תשובות תוך 30 שניות, חלקן סותרות וחלקן מפחידות ממש. לו רק הייתי יודעת לנחש את מה מכל אלה כתבה הראלה.

הראלה הלוי רצתה בכלל להיות רופאה. במהלך הדרך קרו שני דברים שהביאו אותה עד הלום: היא חלתה במחלה כרונית אבל לא קיבלה שום הסבר – לא על המחלה, לא על התרופות שהיתה צריכה לקחת ולא על הניתוח שאליו הגיעה כי לא לקחה אותן. ה"דבר" השני  - התמחות בתקשורת רפואית – לא בדיוק "קרה לה". זו היתה החלטה מודעת, שנבעה מנסיונה האישי ומהאמונה "שלהבין בריאות זה אחד מהדברים החשובים ביותר בחיים, שמידע בריאותי לא צריך להיות מפחיד, וגם לא להפוך לסוג של אובססיה. הוא פשוט צריך להיות לנו ברור יותר כדי שנתנהל טוב יותר".

אחרי כל זה, לא יפתיע אתכם אם אספר שאת רוב המידע באתר של פייזר כתבה הראלה הלוי. ויש דבר נוסף שחשוב לדעת על מידע שמתפרסם בחסות פייזר: כל משפט שנכתב בו חייב להיות מבוסס מדעית ומרופרר כראוי - מרופרר מלשון רפרנס: כלומר כולל סימוכין, מראי מקום – משימה לא קלה בכלל. תשאלו את הראלה. בעצם, לחצו play והקשיבו לה. היא נותנת גם כמה עצות מעשיות.